Wioseczka

Wioseczka
Okno na świat :)

poniedziałek, 15 lutego 2010

O filmach i nie tylko...

Właśnie przeczytałam informacje, że zmarł Jerzy Turek, wybitny aktor, charakterystyczna postać wielu filmów. Dla mnie to nie tylko niezapomniany Jarząbek, ale i fantastyczny i jakże wyrywny Zenek Solski z filmu "Kogel Mogel". Czy jest ktoś, kto tego filmu nie zna? Jeśli tak, to proszę szybko naprawić ten błąd. Bardzo fajny film, nie tylko o wsi, ale poniekąd o miastowych ludziach też ;)
Jeśli jestem już przy filmach o tematyce tak bliskiej memu sercu, to nie sposób nie wspomnieć o trylogii Chęcińskiego - Sami swoi, Nie ma mocnych oraz Kochaj albo rzuc. Filmy te opowiadają o losach zwaśnionych rodzin Karguli i Pawlaków. Moja ulubiona część to Nie ma mocnych. Znam ja prawie na pamięć. Być może dlatego, że w związku z tęsknotą za domem i brakiem polskiej telewizji na obczyźnie oglądaliśmy ją codziennie :D, prawie jak serial :)Oprócz wyżej wymienionych lubię oglądać wieś w filmach Bromskiego - U Pana Boga za piecem i ...w ogródku.
Szkoda, że teraz już takich nie ma...

5 komentarzy:

 1. Klasyka! Wspaniałe filmy!
  A wiesz, że jest też "u Pana Boga za miedzą"? Z 2009r.

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo nie wiedzialam, jak wróce do Polandii to nadrobie zaleglosci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kargul....podejdż do płota!;)

  Teraz wieś w filmach wygląda jak w Rozlewisku..internet z iPlusa i całkowita łączność ze światem miejskim...

  Całuję Cię wsiureczko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znasz nazwę wsi, gdzie nakręcono scenę księdza jadącego rowerem, wśród płotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.filmweb.pl/film/U+Pana+Boga+za+piecem-1998-192/photos/124563
   U Pana Boga za piecem. - Film był kręcony w: Sokółce (kościół, plebania, komisariat), Supraślu (kościół, dom komendanta), Białymstoku (targ), Janowie (dyskoteka), na szosie z Białegostoku do Bobrownik oraz w Królowym Moście, gdzie dzieje się akcja filmu. Ale dokładnej nazwy wsi gdzie kręcono te sceny nie znam.

   Usuń