Wioseczka

Wioseczka
Okno na świat :)

piątek, 10 marca 2017

Inauguracja sezonu

Idzie Wiosna :D wielkimi krokami biegnie do nas, wyprzedzają ją sznury dzikich gęsi i kaczek (mam nadzieje że szczepionych pw grypie), kwitnąca leszczyna i całkiem już spore tulipany i inne cebulkowe.
Świat pięknieje, by powitać tą, na którą czekamy od końca Babiego Lata , ewentualnie Złotej Polskiej (w zeszłym roku nieco słotnej i błotnej) Jesieni. A my z ochotą wystawiamy na słońce swoje blade (ale pokryte kremem z filtrem ) lica,łapiemy słoneczne witaminy, licząc na wzmożoną produkcję endorfin. Panie Gospodynie nieśpiesznie, przypominaja sobie gdzież to schowały w zeszłym roku grabki i inne łopatki by już lada chwila z zapałem zabierać się do wiosennego porządkowania ogródków i obejść. Na polach zaś jeszcze pozorny spokój. Gdzieniegdzie widać wyrywnych rolników, którzy nie mogą usiedzieć w domu, i jeśli tylko aura pozwala, a w pole można wjechac, rozpoczynają pracę, której aż do listopada - końca nie widać. Jednym z nich, albo właściwie rozglądając się po bokach - a z okien widzę daleko - jedynym- jest mój mąż :D Zatem oficjalnie można ogłoscić że na Wioseczce już wiosna :D Od 3 dni sadzimy wczesne ziemniaki :D Żartujemy przy tym, że w tym roku chcemy mieć swoje ziemniaki wcześniej niż Egipt i Izrael razem wzięte :D
Patrze sobie na ludowe przysłowia i widzę że dziś czyli "10 marca-
Czterdziestu Męczenników jakich, czterdzieści dni po nich takich.
"czyli nie tak źle, no i oczywiście - 12 Marca - Grzegorza
Na świętego Grzegorza idzie zima do morza.czyli wszystko idzie w dobrym kierunku, niepokoi mnie tylko jeden fakt , mianowicie że "W marcu jak w garncu " ;) Czyli że jeszcze wszystko może się zdarzyć :D , ale jesteśmy dobrej myśli :D
I najważniejsze wydarzenie z początku sezonu, można nawet napisać - BREAKING NEWS :) Gospodarz sprawił sobie nowy , właściwie - NOWY piękny czerwony traktor :D Chyba lubi ten kolor bo pozostałe też są czerwone :D Tym razem do naszego parku maszynowego dołączył URSUS C 380 :D Dobry bo POLSKI :D, przy miłej współpracy z polskim Bankiem Spółdzielczym wszelkie formalności trwały krócej niżby mogło się wydawać i tak oto w nowym sezonie pracować będziemy w luksusowych warunkach :D Potem do Ursusa dołączył jeszcze agregat - ale to już nie nowy - bo by Gospodarz oszalał ze szczęścia - a to by było raczej nie wskazane zważywszy na ilość prac jaka czeka nas w tym roku.
Z ciekawszych wydarzeń, to w zeszłym tygodniu udaliśmy się do Poznania na targi ogrodnicze - GARDENIA. Nie spotkałam niestety "Mai w ogrodzie", ale za to milion pińcet innych ludzi. Nie spodziewałam się tam tylu odwiedzających. W rezultacie nie wiem czy obejrzałam wszystko co chciałam bo tłumy mnie męczą. Ćzłowiek na wsi to jednak przyzwyczajony do przestrzeni i nieograniczonej ilośći tlenu, a tam nie było to już takie oczywiste.
To na dziś tyle. Ale trzymam ręke na pulsie :D i jak tylko coś się nowego wydarzy to niezwłocznie będę informować :D

2 komentarze:

  1. Oj tak, u nas powoli też już widać te przygotowania. I dobrze. Zimy już wystarczy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Definitywnie wystarczy :D Popieram :)

      Usuń